Život na Staromáku | Signal festival 2015 - Mezinárodní festival světla v Praze | Staroměstské náměstí, Praha 1

Nechte si zasílat novinky z pražských ulic

Zadejte váš email

Jedna z nejnavštěvovanějších kulturních akcí proběhne 15. - 18. října v Praze

Videomapping, site-specific projekce, světelné a interaktivní instalace. Před dvěma lety jimi SIGNAL poprvé na čtyři říjnové večery rozzářil Prahu. Od té doby do jejích ulic pravidelně přináší aktuální trendy v propojování kreativity, nových technologií a veřejného prostoru.

Během dvou ročníků se SIGNAL stal nejnavštěvovanější kulturní akcí v České republice. Ten třetí už na sebe nenechá dlouho čekat a proběhne 15. – 18. října v Praze.

The Dive by Petr Krejčík

Videomapping The Dive vytvořený na míru rokokové fasády paláce Kinských na Staroměstském náměstí pochází z produkce českého animátora Petra Krejčíka ve spolupráci s hudebníkem a výtvarníkem Ondřejem Skalou, který se postará o zvukovou složku, a vizuálním umělcem Ati Sphere.

Videomapping kombinuje abstraktní geometrii s ožíváním prvků fasády nebo iluzí evokující vodní hladinu. Skrze ni se noří do nevědomí, kde se snaží rozbít obraz všední reality. Vrcholí fascinující digitální bouří, která ve zneklidňujících záblescích tříští divákovo vnímání prostoru.

Nezávislý digitální umělec Petr Krejčík začínal s architektonickými vizualizacemi, později VJingem. V roce 2009 v Praze vytvořil první z řady svých videomappingových projekcí, kterým se dosud aktivně věnuje. Na projekci The Dive spolupracuje s dalšími dvěma solitéry.

Ondřej Skala  je audiovizuální umělec, který se zabývá přednostně užitím zvuku a hudby v kontextu s různými vizuálními výstupy, jako je právě videomapping, interaktivní audiovizuální instalace, performance, film a divadlo. Ati Sphere vytváří videomapping ve formě projekcí na budovy, ale také jako součást divadelních představení ve kterých propojuje interaktivní projekce, tanec a akrobacii.

Více na http://www.signalfestival.com/