Život na Staromáku | Znáte Prahu? Město v mapách, grafech a číslech | Staroměstské náměstí, Praha 1

Nechte si zasílat novinky z pražských ulic

Zadejte váš email

Jaké je věkové složení obyvatel Prahy? Kolik dětí tu bude žít v roce 2050? Jak je na tom vaše čtvrť s čistotou ovzduší? Kde v Praze žije nejvíce psů a které policejní oddělení řeší nejvíce trestných činů?

Odpovědi na tyto i další otázky nabídne výstava Znáte Prahu? Město v mapách, grafech a číslech, která se (nejen) Pražanům otevírá 1. října v Sále architektů na Staroměstské radnici. „V Sekci prostorových informací sbíráme a vyhodnocujeme data, která pomáhají správě města co nejlépe rozhodovat,“ říká Petr Hlaváček, ředitel Institutu plánování a rozvoje Prahy. „A o ty nejzajímavější data a informace se nyní chceme podělit s veřejností.“

Návštěvníci se tak dozvědí třeba to, že 72 % návštěvníků Městské knihovny v Praze jsou ženy. Nebo že průměrný obyvatel Prahy vyprodukuje ročně 334kg směsného odpadu, který je následně téměř ze čtvrtiny vytříděn. Případně že 56 % domů v Praze má výšku menší než 10 metrů a 60 % z jejich celkového počtu je dvoupatrových. K vidění tu budou i nejrůznější mapy Prahy – mapa hustoty osídlení, mapa kanalizační sítě či hluková mapa a další.

Více na http://www.iprpraha.cz/znateprahu